Шумуликоски повикан во Јувентус

16/07/2014

Откако искочи веста дека Алегри е новиот тренер на Јувентус, надојдоа и вестите за новите засилувања. Веднаш откако Алегри го даде одговорот дека ке биде тренер на Старата дама, го повика и својот омилен играч Величе Шумуликоски. ЕКСЛУЗИВНО за Брејкинг Величе изјави дека ке напраи се за да му помогне на својот пријател. “Ние сме […] Цела сторија...

Коментари (0)

Политичкиот дијалог продолжува по фудбалскиот мундијал

24/06/2014

Претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и старо-нов премиер Никола Груевски по денешната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев информира дека е постигнат заеднички договор да се одложи политичкиот дијалог заради светското првенство во фудбал.  Цела сторија...

Коментари (0)

Мелита за крахот на Фејзбук: „Добив порака од Цукенберг во инбокс!“

23/06/2014

По паѓањето на Фејсбук минатата недела, ден кој многумина нема да можат лесно да го заборават, овој настан во нашата земја ќе биде запомнет како ден кога тетките и бабите не можеа да им пишат коментар под слика на своите внуки: „на тета лепотицата“, утро кое почна без песна од Балашевиќ, датум на кој не можеше да се смени каверот со […] Цела сторија...

Коментари (0)

Се подготвува масовен пречек на PayPal!

17/06/2014

По веста дека PayPal конечно пристигнува во Македонија, граѓаните почнаа спонтано да се собираат за масовен пречек. Еуфоријата која завладеa по потврдатa на оваа информација ги поттикна граѓаните да се организираат и во што поголем број да го дочекаат PayPal на аеродромот „Александар Велики“. -Воодушевени сме од оваа вест! – изјавуваат бројни граѓани на социјалните […] Цела сторија...

Коментар (1)

Владата ќе ангажира старлети и фолкерки за привлекување инвестиции

10/06/2014

По објавувањето на листата кандидати за министри, во владата веќе интензивно се работи на пополнување и на останатите ешалони на власта. Едно од изненадувањата беше големиот број министри, со и без ресор,  кои ќе бидат задолжени за привлекување странски инвестиции во Македонија. Наши извори од владата информираат дека тука не е крај на нови кадри кои уште повеќе ќе […] Цела сторија...

Коментари (0)

ФОТО: Претставени новите мажоретки во СЦ Борис Трајковски

25/05/2014

Низ свечена церемонија и масовен собир беше претставен новиот тим мажоретки (или популарни„чирлидерсици“) кои ќе ги поддржуваат домашните екипи во спортската сала Борис Трајковски: Цела сторија...

Коментари (0)

Агенцијата за медиуми ќе казнува и на Фејзбук и Твитер?

22/05/2014

По казните за телевизија Телма и Сител затоа што не емитувале подеднакво домашна народна и забавна музика, Агенцијата за медиуми најавува дека ќе ја мониторира и ситуацијата на социјалните мрежи, односно колку корисниците од Македонија споделуваат домашна музика на своите профили. Според извори од Агенцијата ќе се сондира споделувањето на домашна музика, забавна и народна, а потоа добиените резултати […] Цела сторија...

Коментар (1)

ЈСП привремено ги повлекува двокатните автобуси заради дождот

15/05/2014

Од ЈСП ни пристигна информација дека јавното сообраќајно претпријатие, ЈСП, планира привремено да ги повлече двокатните автобуси. Цела сторија...

Коментари (0)

Иванов ги промовираше перниците на кои планира да го преспие и вториот мандат

28/04/2014

Веднаш по потврдата на изборните резултати, Ѓорге Иванов организираше средба со новинарите на која ја промовираше својата нова колекција перници. Иванов информираше дека на оваа колекција, која е подарок од неговиот пријател претседателот на Казахстан, планира да го преспие и својот втор мандат. Иванов потврди дека планира да продолжи со своите принципиелни политики да не се меша во […] Цела сторија...

Коментари (3)

Анкета на „Павел Шатев“: Граѓаните го прогласија Иванов за победник и во втората дебата

10/04/2014

Веднаш по завршување на вечерашната дебата помеѓу претседателските кандидати емитувана на телевизијата „24 вести“ во организација на НДИ и со поддршка на британската амбасада и УСАИД,  „Павел Шатев“ на барање на порталот Република спроведе уште една телефонска анкета помеѓу 504 испитаници кои ја следеле дебатата со цел да ги утврди перцепциите на македонските граѓани за […] Цела сторија...

Коментари (2)

СВЕ – целосна поддршка на дел од претседателските кандидати

07/04/2014

Дел од кандидатите за претседател изминативе денови добија и широка меѓународна поддршка. Цела сторија...

Коментари (0)

Претседателските кандидати со првоаприлски постери

01/04/2014

И претседателските кандидати се придружија на одбележувањето на Денот на шегата, 1-ви април, и по тој повод ги објавија своите шеговити првоаприлски рекламни постери:                             Цела сторија...

Коментари (0)

Брејкинг колумниче S01 Е02

29/03/2014

Ако те спопадне некоја мака и седнеш да гледаш домашни телевизии, зад еднобразноста од програмските шеми, економска и политичка пропаганда појачана со многу ориентални серии, можеш да наѕреш еден интересен феномен. Безбели тој доминира со програмите и отсликува интересна, но и индикативна, страна на оваа земја и реалноста која ја споделуваме. Цела сторија...

Коментар (1)

И Ѓорѓе Иванов со своја химна

26/03/2014

По објавата на химната на Стево Пендаровски и неговиот противкандидат досегашниот претседател Ѓорѓе Иванов ја промовираше својата химна. Повелете преслушајте ја во целост. Цела сторија...

Коментари (0)

Рекламирај се!
.

Рекламирај се!
purchase Clonidine | order albendazole | buy kamagra online | best online pharmacy to buy Zithromax Buy Accutane online buy Doxycycline cialisfreeshipping.net buy accutane online