Објавен лекториран текст на македонски портал

22/09/2014

Според информациите кои доаѓаат од домашни стручни лица вчера бил објавен лекториран текст на еден од македонските портали. Цела сторија...

Коментари (0)

Со новиот ајфон бесплатно и албум од Јоце Панов!

17/09/2014

По светската промоција на двата наjнови модели на Ајфон, iPhone 6 и iPhone 6 plus, наскоро се очекува тие да пристигнат и да почнат да се продаваат и во Македонија. Дознаваме дека македонските фанови на овој популарен смартфон заедно со новиот модел бесплатно ќе добијат и нов албум на Јоце Панов! Цела сторија...

Коментар (1)

Сè повеќе млади закажуваат тепачки пред Собрание

31/08/2014

Младите од главниот град со нов тренд: закажување тепачки пред Собрание. Дознаваме дека оваа појава сè повеќе се проширува кај основците и средношколците од Скопје. Цела сторија...

Коментари (0)

Ја побарал за жирант на концерт на Владо Јаневски

31/08/2014

На завчерашниот концерт на Владо Јаневски во Хераклеја, битолчанецот Горан Ѓоргиевски пред многубројната публика својата пријателка и колешка Марија Крстевска ја побарал за жирант.  Цела сторија...

Коментари (0)

Возот Кичево-Скопје не бил каменуван

31/08/2014

Дознаваме дека во вечерта помеѓу сабота и недела редовниот воз на релација Кичево-Скопје не бил каменуван. Се очекува официјална потврда на оваа информација од Македонски железници. Цела сторија...

Коментари (0)

Иванов сонувал како не потпишал закон

21/08/2014

Во неколку скорешни разговори Ѓорге Иванов им признал на соговорниците дека сонувал како не потпишал закон доставен од пратениците и владата. Цела сторија...

Коментари (0)

Административците ќе мора да летуваат во Охрид

10/08/2014

По лошата туристичка сезона во Охрид се подготвуваат стратегија и законски решенија како да се реши овој горешт проблем. Цела сторија...

Коментари (13)

Хрват кој го вознемирувал Боки 13 протеран од Македонија

01/08/2014

Хрватски државјанин кој во текот на вчерашниот ден го вознемирувал познатиот шоумен Боки 13 е протеран од земјата. Хрватот бил протеран од земјата откако бил фатен на дело како го удира и вознемирува познатиот стар Боки 13 на една од плажите во Охрид, јавуваат домашните медиуми. Станува збор за хрватски државјанин на возраст од 52 години. Тој вчера околу […] Цела сторија...

Коментари (13)

Политичкиот дијалог продолжува по фудбалскиот мундијал

24/06/2014

Претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и старо-нов премиер Никола Груевски по денешната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев информира дека е постигнат заеднички договор да се одложи политичкиот дијалог заради светското првенство во фудбал.  Цела сторија...

Коментари (0)

Мелита за крахот на Фејзбук: „Добив порака од Цукенберг во инбокс!“

23/06/2014

По паѓањето на Фејсбук минатата недела, ден кој многумина нема да можат лесно да го заборават, овој настан во нашата земја ќе биде запомнет како ден кога тетките и бабите не можеа да им пишат коментар под слика на своите внуки: „на тета лепотицата“, утро кое почна без песна од Балашевиќ, датум на кој не можеше да се смени каверот со […] Цела сторија...

Коментари (15)

Се подготвува масовен пречек на PayPal!

17/06/2014

По веста дека PayPal конечно пристигнува во Македонија, граѓаните почнаа спонтано да се собираат за масовен пречек. Еуфоријата која завладеa по потврдатa на оваа информација ги поттикна граѓаните да се организираат и во што поголем број да го дочекаат PayPal на аеродромот „Александар Велики“. -Воодушевени сме од оваа вест! – изјавуваат бројни граѓани на социјалните […] Цела сторија...

Коментар (1)

Владата ќе ангажира старлети и фолкерки за привлекување инвестиции

10/06/2014

По објавувањето на листата кандидати за министри, во владата веќе интензивно се работи на пополнување и на останатите ешалони на власта. Едно од изненадувањата беше големиот број министри, со и без ресор,  кои ќе бидат задолжени за привлекување странски инвестиции во Македонија. Наши извори од владата информираат дека тука не е крај на нови кадри кои уште повеќе ќе […] Цела сторија...

Коментари (0)

ФОТО: Претставени новите мажоретки во СЦ Борис Трајковски

25/05/2014

Низ свечена церемонија и масовен собир беше претставен новиот тим мажоретки (или популарни„чирлидерсици“) кои ќе ги поддржуваат домашните екипи во спортската сала Борис Трајковски: Цела сторија...

Коментари (0)

Агенцијата за медиуми ќе казнува и на Фејзбук и Твитер?

22/05/2014

По казните за телевизија Телма и Сител затоа што не емитувале подеднакво домашна народна и забавна музика, Агенцијата за медиуми најавува дека ќе ја мониторира и ситуацијата на социјалните мрежи, односно колку корисниците од Македонија споделуваат домашна музика на своите профили. Според извори од Агенцијата ќе се сондира споделувањето на домашна музика, забавна и народна, а потоа добиените резултати […] Цела сторија...

Коментар (1)

cialisfreeshipping.net| Buy Accutane online| order dapoxetine| cheap Motilium| order Lasix| Buy Clomid online